Ustrzyki Dolne
czwartek, 12 października 2023

Ustrzyki Dolne. Młodzieżowa Rada Gminy – wybrano nowych radnych

Ustrzyki Dolne. Młodzieżowa Rada Gminy – wybrano nowych radnych<br/>fot. UM UD
fot. UM UD

Młodzież wybrała swoich reprezentantów na IV kadencję do Młodzieżowej Radzie Gminy Ustrzyki Dolne. Zasiądzie w niej piętnastu radnych z pięciu okręgu wyborczych. W trzech okręgach chętnych do MGR nie było.

 

6 października w szkołach podstawowych oraz ponadpodstawowych, które są zarazem obwodami wyborczymi na terenie gminy Ustrzyki Dolne, odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy. W ich trakcie wybrano15 nowych reprezentantów do IV kadencji MGR.

Głosowanie poprzedzone zostało kampanią wyborczą kandydatów, przeprowadzoną w szkołach pod nadzorem Obwodowych Komisji Wyborczych i ich opiekunów.

Niestety nie we wszystkich okręgach wyborczych zgłoszono kandydatów. Chętnych do MRG nie było w Szkole Podstawowej w Ropience, w Szkole Podstawowej w Wojtkowej i w Szkole Podstawowej w Ustjanowej Górnej.

W związku z tym, zgodnie z regulaminem, do MRG weszły osoby z największą liczbą głosów z okręgu wyborczego nr 1.

W Młodzieżowej Radzie Gminy zasiądą:

Z Zespołu Szkół Licealnych: Blanka Przybyła, Jakub Szczechowicz, Jan Walasek oraz kolejne trzy osoby z największą liczbą głosów czyli: Oskar Milcznowski, Filip Jaworowski i Patryk Paszkowski.

Z Bieszczadzkiego Zespołu Szkół Zawodowych: Karolina Tworzydło, Kornelia Panek i Karol Pomagiel.

Ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustrzykach Dolnych: Kacper Januszczak, Jowita Chrząszcz i Natalia Gładysz.

Ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustrzykach Dolnych: Zofia Banach i Kacper Wiktorowski.

Z Zespołu Szkół Sportowych w Ustrzykach Dolnych - Arkadiusz Mikulski.

Pracują społecznie dla młodzieży
Młodzieżowa Rada Gminy w Ustrzykach Dolnych powstała w 2015 roku. Pomysłodawcą jej utworzenia jest burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz.

Rada jest reprezentacją uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy mieszkają na terenie gminy Ustrzyki Dolne. Jej kadencja trwa dwa lata i zasiada w niej 15 osób. Rada obraduje na sesjach zwoływanych w miarę potrzeb, przez przewodniczącego.

Młodzieżowi radni pracują społecznie i nie mogą być związani z żadnym ugrupowaniem politycznym. Rada może natomiast współpracować z instytucjami i organizacjami krajowymi i zagranicznym.

Działalność Młodzieżowej Rady Gminy jest jednym ze sposobów zainteresowania młodzieży sprawami lokalnymi, oraz angażowania ich w życie naszej społeczności. Dzięki samodzielnie wybranym reprezentantom, bieżące sprawy młodzieży będą przedstawiane bezpośrednio przed lokalną władzą.

 

autor: paba


powiązane artykuły: