Ustrzyki Dolne
środa, 23 października 2019

Rozpoczął się nabór do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego

Rozpoczął się nabór do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego<br/>fot. www.mlodziezowysejmik.podkarpackie.pl
fot. www.mlodziezowysejmik.podkarpackie.pl

Jeśli jesteś uczniem lub studentem mieszkającym w Województwie Podkarpackim i masz od 16 do 24 lat, to masz szansę zostać przedstawicielem Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Młodzieżowy Sejmik Województwa Podkarpackiego będą tworzyli młodzi ludzie z terenu Podkarpacia, zainteresowani aktywnym uczestnictwem w życiu publicznym. Gremium to ma przede wszystkim charakter wnioskodawczy i opiniująco-doradczy dla Samorządu Województwa Podkarpackiego, a jego podstawowym zadaniem będzie reprezentowanie spraw młodego pokolenia oraz zwiększanie świadomości wśród młodzieży na temat istoty procesów demokratycznych i obywatelskich w społeczeństwie.
- To gremium, w którym będą zasiadać młodzi ludzie w wieku od 16 do 24 lat, zainteresowani aktywnym uczestnictwem w życiu publicznym regionu – informuje Monika Konopka, z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. - Młodzieżowy Sejmik ma reprezentować sprawy młodych mieszkańców Podkarpacia. Tak jak Sejmik Województwa Podkarpackiego będzie zbierał się na sesje w sali audytoryjnej urzędu marszałkowskiego.

Młodzieżowy Sejmik będzie składał się z 33 przedstawicieli, wybieranych na podstawie zgłoszeń. Aby móc ubiegać się o członkostwo należy spełniać łącznie następujące warunki: zamieszkiwać na terenie województwa podkarpackiego, mieć od 16 do 24 lat oraz posiadać status ucznia lub studenta.

Jeśli chcesz wziąć udział w naborze wystarczy pobrać ze strony www.mlodziezowysejmik.podkarpackie.pl formularz zgłoszeniowy, a następnie przesłać na adres: mlodziezowysejmik@podkarpackie.pl
Możesz także dostarczyć formularz osobiście do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Warto również zwiększyć swoje szanse dołączając do formularza listy gratulacyjne, dyplomy, referencje itp.

Pamiętaj, że formularz wraz z ewentualnymi załącznikami musi trafić do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego najpóźniej 12 listopada (liczy się data wpływu).

Ogłoszenie o naborze, ważne terminy, warunki uczestnictwa oraz regulamin Młodzieżowego Sejmiku znajduje się na stronie www.mlodziezowysejmik.podkarpackie.pl

Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń Komisja Wyborcza powołana uchwałą Zarządu Województwa Podkarpackiego dokona wyboru 33 przedstawicieli Sejmiku reprezentujących proporcjonalnie pięć okręgów wyborczych odpowiadających terytorialnie okręgom do Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

 

autor: oprac. paba
źródło: www.mlodziezowysejmik.podkarpackie.pl


powiązane artykuły: