Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 7 czerwca 2021

Wypadek awionetki w Bieszczadach

Wypadek awionetki w Bieszczadach <br/>fot. KPP Lesko
fot. KPP Lesko

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło wczorajszego popołudnia w Żernicy Wyżnej. W wyniku upadku awionetki podchodzącej do lądowania, obrażenia odnieśli 42-letni pilot i 37-letnia pasażerka. Drugi pasażer, również 37-latek, nie został poważnie ranny.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, około godz. 17.30, nieopodal szybowiska w Żernicy Wyżnej. Policjanci obecni na miejscu ustalili, że przyleciało nią trzy osoby. - Awionetkę Cessna 172 pilotował 42-letni mieszkaniec Pruszkowa, który leciał z dwójką 37-latków z Warszawy. Start nastąpił z innego bieszczadzkiego lotniska znajdującego się w Weremieniu. Był to lot szkoleniowy, prowadzony przez instruktora aeroklubu warszawskiego – informuje leska policja. 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, do zdarzenia doszło podczas próby podejścia do lądowania. Awionetka uderzyła w drzewo i spadła na ziemię z dużej wysokości. Dokładne okoliczności wypadku będzie wyjaśniać specjalna komisja lotnicza.

Pilot oraz jego pasażerowie byli trzeźwi. Wszyscy zostali zabrani do szpitala na badania. 42-letni mężczyzna i 37-letnia kobieta, których obrażenia były najpoważniejsze, zostali w szpitalu. Drugi z pasażerów po zaopatrzeniu medycznym został zwolniony do domu. 

 
autor: RED


powiązane artykuły: