Ustrzyki Dolne
czwartek, 5 października 2023

„BiblioStarter dla Studenta”

Zdjęcie ilustracyjne<br/>fot. Freepik
fot. Freepik

„BiblioStarter dla Studenta” już do odbioru w Pedagogicznej Bibliotece w Ustrzykach Dolnych. W trakcie trwania akcji, nowo zapisani studenci otrzymają m.in. zniżki, zwiększony limit wypożyczeń i darmowy voucher na książki w wersji elektronicznej.

 


1 października rozpoczęła się nowa edycja akcji „BiblioStarter dla Studenta”. Do końca października Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka przy PZPW zaprasza studentów do skorzystania z wielu bibliotecznych udogodnień.

W tym okresie studenci, którzy zdecydują się zapisać do biblioteki, otrzymają zwiększony limit wypożyczeń, który będzie obowiązywał przez cały okres studiów. Zapisu do biblioteki można dokonać przez Internet, a swoje dane osobowe potwierdzić z wykorzystaniem Profilu Zaufanego. Oprócz bogatej oferty książek drukowanych, nowo zapisani studenci otrzymają darmowy voucher do książek w wersji elektronicznej w Czytelni Ibook Libra.

BiblioStarter dla studentów to także e- usługi biblioteczne, które ułatwią studenckie życie. Nasza aplikacja mobilna „e-Biblioteki Pedagogiczn”" na platformy Android (Google Play), iOS (App Store) oraz Windows Phone (Microsoft Store) umożliwia pełną obsługę konta czytelnika w systemie bibliotecznym. Z pozycji telefonu można w szybki i wygodny sposób kontrolować swoje konto biblioteczne, korzystać z karty bibliotecznej wbudowanej w aplikację oraz wygenerować  przypomnienia, np. o zbliżającym się zwrocie dokumentu czy dostępności zarezerwowanego egzemplarza.

- Nasza biblioteka to przestrzeń dla Was - tu możecie nie tylko poczytać książki i prasę, ale także spotkać się ze znajomymi i pracować razem - zachęca Beata Sawinda, kierownik filii w Ustrzykach Dolnych PBW w Krośnie.

Czytelnik w dowolnym czasie, w dowolnym miejscu może zamówić skan lub kserokopię artykułu z czasopisma lub fragment książki, może również zamówić książki, które zostaną dostarczone kurierem bezpośrednio pod wskazany adres. Dla książek i materiałów bibliotecznych wypożyczonych zdalnie wydłuża się dodatkowo okres wypożyczenia o 30 dni.

Każdy ze studentów może też liczyć na indywidualny instruktaż korzystania z elektronicznego katalogu INTEGRO oraz wszystkich funkcjonalności i e-usług dostępnych w bibliotece.

Pedagogicznej Bibliotece w Ustrzykach Dolnych, ul. Bełska 24 (budynek Starostwa Powiatowego).
Zapraszamy!

 

autor: BS


powiązane artykuły: