Ustrzyki Dolne
środa, 3 kwietnia 2019

Kwiecień w Ustrzykach Dolnych

Kwiecień w Ustrzykach Dolnych<br/>fot. UM Ustrzyki Dolne
fot. UM Ustrzyki Dolne

Imprezy sportowe, turystyczne i kulturalne - Urząd Miejski w Ustrzykach Dolnych zaprezentował kalendarz imprez, które odbędą się w kwietniu na terenie gminy.

Niewątpliwie jednym z ciekawszych wydarzeń, które odbędzie się w kwietniu w Ustrzykach Dolnych będzie III Jarmark Wielkanocny. Na jarmarku swoje prace zaprezentują m.in. bieszczadzcy rękodzielnicy, a wspaniałe wypieki Koła Gospodyń Wiejskich. W tym roku impreza odbędzie sie 14 kwietnia na ustrzyckim Rynku.

Kolejną imprezą kulturalną, na którą polecamy zwrócić uwagę, będą XXI Parrowe Wieczory Premierowe czyli Święto Teatru i Sztuk Pokrewnych, a w trakcie spotkań zobaczymy m.in. premiery spektakl w wykonaniu Teatru Formy PARRA „Chcę tańczyć, chcę śpiewać, chcę krzyczeć” w reżyserii Grażyny Kaznowskiej. Ta dwudniowa impreza odbędzie się w dniach 26 i 27 kwietnia w ustrzyckim Domu Kultury.
Szkoła Podstawowa w Ropience, tradycyjnie jak co roku zaprasza na Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych, który odbędzie się w Wielki Wtorek 16 kwietnia.

W Ustrzykach Dolnych zostanie otwarty Klub Turystyki, Kultury i Tradycji, który swoją siedzibę będzie miał w Izbie Regionalnej przy ul. 1 maja. Natomiast 28 kwietnia przy hali sportowej odbędą się I Targi Ogrodnicze.

W dniach od 29 do 30 kwietnia odbędą się Dni Otwarte Hotelu Arłamów, a wtedy każdy będzie mógł zobaczyć kompleks hotelowy z bliska.

W gminie oczywiście nie zabraknie też zawodów i turniejów sportowych. My polecamy kibicowanie na Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich, po stokach Kamiennej Lawtorty.

Wszystkich mieszkańców gminy serdecznie zapraszamy też do wspólnego sprzątania rzeki Strwiąż i Wiar, które w tym roku zaplanowano na 27 kwietnia. Gmina zapewnia worki na śmieci oraz rękawiczki, a po sprzątaniu odbędzie się ognisko.

 

autor: oprac.paba


powiązane artykuły: