Ustrzyki Dolne
czwartek, 11 kwietnia 2019

Lesko zaprasza na „I Leski Jarmark Wielkanocny”

Lesko zaprasza na „I Leski Jarmark Wielkanocny”<br/>fot. Organizatorzy
fot. Organizatorzy

W najbliższy piątek i sobotę (12-13 kwietnia), w Lesku odbędzie się I Leski Jarmark Wielkanocny. Stragany staną na Placu Pułaskiego (Mały Rynek). Jarmark zakończy się przedstawieniem teatralnym „Misterium Męki Pańskiej”.

- Idąc za przykładem innych miast i sukcesem organizacyjnym I Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbył się w naszym mieście w grudniu ubiegłego roku, postanowiliśmy stworzyć kolejne cykliczne wydarzenie, które uwolni potencjał Leska, okolicznych miejscowości i zintegruje lokalna społeczność, a przede wszystkim wypromuje lokalnych twórców, których mamy wokół mnóstwo - mówi Adam Snarski Burmistrz Leska. - Takie wydarzenia przyczyniają się do podtrzymania i pielęgnacji tradycji, a ja właśnie na tej wartości chcę budować nowoczesne miasto i gminę i chcę pokazywać je na zewnątrz.

W dwudniowym jarmarku swój udział zapowiedziało blisko trzydziestu wystawców z nie tylko z gminy Lesko, ale i z całych Bieszczadów. Zaprezentują oni przede wszystkim własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne i ciasta, w których wykonanie zawsze wkładają całe serce.

W sobotę dodatkową atrakcją będzie konkurs na najpiękniejszą palmę oraz najsmaczniejsze ciasto wielkanocne. Weekendowe wydarzenia dopełni przedstawienie teatralne „Misterium Męki Pańskiej”, które wprowadzi widzów w nastrój Wielkiego Tygodnia.

Organizatorem Jarmarku jest Burmistrz Miasta i Gminy Lesko Adam Snarski oraz Bieszczadzki Dom Kultury.

 

autor: DL
źródło: CPKiT Lesko


powiązane artykuły: