Ustrzyki Dolne
sobota, 28 września 2019

Wołoska koliba czyli folkowe spotkanie na pasterskim szlaku

Wołoska koliba czyli folkowe spotkanie na pasterskim szlaku<br/>fot. https://www.facebook.com/events/2346457858949202/
fot. https://www.facebook.com/events/2346457858949202/

Jak co roku na jesień nadszedł czas na zakończenie sezonu pasterskiego. - Trzeba nam owce do koszar spędzić! Pomożecie? Będzie przy tym wesoło, gwarno, z przytupem i na ludowo! Serdecznie zapraszamy zatem wszystkich na imprezę pasterską „Wołoska koliba czyli folkowe spotkanie na pasterskim szlaku” - zapraszają organizatorzy imprezy.

Ten wspaniały czas jesiennego spędu owiec to wspólne spotkania z tradycją, z muzyką, z tańcami, z koncertami, z wystawami, z warsztatami, z pokazami ludowymi, a przede wszystkim to czas wspólnej biesiady! :) To także wspaniałe spotkanie z pięknem rękodzieła i z niezwykłymi ludźmi! Dlatego przybywajcie tłumnie! Nie może Was tutaj zabraknąć! A dawne, dobre czasy, grając na karpacką nutę, przypomną znane i lubiane zespoły ludowe.

Plan imprezy:
Sobota 28 września - OSŁAWICA - BACÓWKA U FRANOSA

12.00 - Rozpoczęcie osodu, Nawoływanie trąbit do przybycia owiec
12.30 - Spęd owiec
13.00 - Powitanie gości przez bacę Władysława Franosa i poczęstunek bryndzą
13.30 - Występy artystyczne, gry i zabawy pasterskie, łucznicy; warsztaty trąbit, spacer zielarski, warsztaty fotograficzne w plenerze. Wystawa fotograficzna o tematyce pasterskiej, Wystawa sprzętu pasterskiego. Kiermasz produktów pasterskich i rękodzieła.
17.00- Występ gwiazdy wieczoru „WAŁASI"

Niedziela 29 września WISŁOK WIELKI - CHATA NAD WISŁOKIEM    
12.00 - Msza św. w cerkwi w Wisłoku Wielkim z udziałem Trąbitów i kapeli góralskiej Wałasi
13.30- Występy zespołów ludowych, warsztaty rzemiosła czyli haftu, drewna i ceramiki oraz warsztaty pieczenia chleba, jarmark rękodzieła,  wystawa pasterska i fotograficzna, pokaz przygotowania sera wołoskiego, warsztaty tworzenia kapeli karpackiej, „Święto pieroga” Koła Gospodyń Wiejskich z Czystogarbu z konkursami i nagrodami!
17.00 - Występ gwiazdy: ORKIESTRA ŚW. MIKOŁAJA

Z PASTERSKIM POZDROWIENIEM♥

WIĘCEJ INFORMACJI  - TUTAJ!

 

autor: oprac. paba


powiązane artykuły: