Ustrzyki Dolne
wtorek, 29 sierpnia 2023

Kino Orzeł zaprasza we wrześniu - ZWIASTUNY

Kino Orzeł zaprasza we wrześniu - ZWIASTUNY<br/>fot. UDK
fot. UDK

Sześć nowych produkcji filmowych będziecie mogli zobaczyć we wrześniu w ustrzyckim kinie „Orzeł”. Czekają na was filmy familijne, komedie i dramaty biograficzne. Wśród nich uznany „Oppeinheimer” i dokument o bohaterskiej rodzinie Ulmów z Markowej.

 

 

Nawiedzony dwór - USA
Gatunek: familijny/komedia
Data: 1, 2, 3 września, godz.19:00
Wiek: +13
Czas projekcji: 2 godz. 4 min

 


Opis: Samotna matka nabywa posiadłość w Nowym Orleanie by zacząć życie od nowa. Szybko odkrywa, że posiadłość jest nawiedzona, więc zatrudnia profesjonalną ekipę, która ma się pozbyć złych duchów.
Występują: Lakeith Stanfield, Rosario Dawson, Owen Wilson, Tiffany Haddish, Danny DeVito, Jamie Lee Curtis.

 

Porady na zdrady 2 - Polska
Gatunek: Komedia

Data: 8, 9, 10 września, godz.19:00
Wiek: +15
Czas projekcji: 1 godz. 39 min

Opis: Poradnia dla kobiet ze złamanymi sercami działa na pełnych obrotach. W miejsce Maćka, który wspólnie ze swoją ukochaną Kaliną udaje się na Hawaje, stanowisko specjalisty od problemów w związkach przejmuje jego brat Franek (Antoni Królikowski). Nie podoba się to jego dziewczynie Asi (Karolina Chapko), która nie może znieść widoku pożądliwych damskich spojrzeń skierowanych na faceta jej życia. W imię ratowania miłości Franek postanawia zmienić swoje zainteresowania zawodowe. Z pomocą przychodzi mu Tymek (Tomasz Karolak), który z wielkim sukcesem prowadzi grupę wsparcia „Mściwój” dla zagubionych w życiu facetów. Za jego sprawą Franek wplącze się w aferę, która wywoła u jego ukochanej zazdrość, jakiej jeszcze nie było. Sfrustrowani swoimi partnerkami mężczyźni i rozżalone na swoich partnerów kobiety staną naprzeciw siebie, a finał tej historii zaskoczy wszystkich!
Występują: Tomasz Karolak, Antoni Królikowski, Karolina Chapko, Rafał Zawierucha, Julia Kamińska, Piotr Gąsowski.

 

 

Wojownicze Żółwie Ninja: zmutowany chaos - USA
Gatunek: Komedia/animacja
Data: 15, 16, 17 września, godz.17:00
Wiek: +7
Czas projekcji: 1godz. 39m


Opis: Po latach bycia chronionym przed ludzkim światem, bracia wyruszają, aby zdobyć serca nowojorczyków i zostać zaakceptowanym jako normalni nastolatkowie poprzez bohaterskie czyny. Ich nowa przyjaciółka April O'Neil pomaga im w walce z tajemniczym syndykatem.

 

 

Ulmowie. Błogosławiona rodzina
Gatunek: dramat biograficzny
Data: 17 września, godz.19:00
Wiek: +13
Czas projekcji: 1 godz. 15 min

Opis: Ten film powstawał blisko 20 lat! Gdy rozpoczynały się zdjęcia, niewielu słyszało o rodzinie Ulmów i niewielu było zainteresowanych ich niezwykłą historią. Mimo to reżyser, Dariusz Walusiak, zbierał materiały, rejestrował relacje świadków pamiętających jeszcze rodzinę Józefa i Wiktorii, odkrywał nowe fakty, badał motywacje i uczucia zarówno jasnych bohaterów tej historii, jak i tych odpowiedzialnych za tę i inne zbrodnie. Pierwszym nagranym rozmówcą w 2004 roku był... brat Józefa Ulmy... Zarówno on, jak i kilkunastu innych świadków, których zarejestrowano na potrzeby filmu dziś już nie żyją...


 

Oppeinheimer - USA
Gatunek: dramat biograficzny
Data: 29, 30 września, godz.19:00
Wiek: +15
Czas projekcji: 3 godz.


Opis: Historia amerykańskiego naukowca J. Roberta Oppenheimera i jego roli w stworzeniu bomby atomowej.
Występują: Cillian Murphy, Emily Blunt, Matt Damon, Robert Downey Jr., Florence Pugh, Gary Oldman.

 

 

Po Prostu Super - Norwegia - 2D Dubbing
Gatunek: familijny/animacja
Data: 29, 30 września, godz.17:00
Wiek: bez ograniczeń
Czas projekcji:‧ 1g. 16 min.


Opis: 11-letnia Zosia pasjonuje się grami. Jej ojciec jest superbohaterem, który czuwa nad bezpieczeństwem całego miasta. Zosia ma jednak wrażenie, że nie posiada takiej mocy jak on. Mimo wszystko postanawia zrobić wszystko, by w przyszłości go godnie zastąpić. Okazuje się, że to co miało kiedyś nadejść, nadejdzie już jutro, a Zosia będzie musiała temu stawić czoła. Pomogą jej w tym wysportowany kuzyn Adrian i nieco szalona babcia.

 


Kino Orzeł, ul. 29 listopada 31 Ustrzyki Dolne. Bilety dostępne na stronie ustrzyckidomkultury.pl - https://ustrzyckidomkultury.pl/cinema.php

 

autor: paba


powiązane artykuły: