Ustrzyki Dolne
wtorek, 14 maja 2019

Będą osiedla w mieście

Będą osiedla w mieście<br/>fot. UM Ustrzyki Dolne
fot. UM Ustrzyki Dolne

W Ustrzykach Dolnych szykuje się prawdziwa rewolucja. Pod konsultacje społeczne trafił projekt burmistrza, w sprawie utworzenia statutów osiedli w mieście, z których każde ma mieć swój budżet i to mieszkańcy zdecydują na co go przekazać.

- Chodzi nam o to aby jak najbardziej zaktywizować społeczność miasta i mieszkańcy mieli jak największy wpływ na to, na co gmina wydatkuje pieniądze w ich najbliższej okolicy – wyjaśnia Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych.
W Ustrzykach Dolnych ma powstać siedem osiedli: Osiedle nowe PCK, Osiedle stare PCK, Osiedle Gombrowicza, Osiedle Fabryczne, Osiedle Miasto, Osiedle Przedmieście i Osiedle Rynek.
Na osiedlach ma zostać wprowadzony fundusz osiedlowy, który będzie działał na podobnych zasadach jak funkcjonujący obecnie na wsiach fundusz sołecki.

Gmina planuje przeznaczyć na ten fundusz ok. 0,5 mln zł. – To ma być taka mała odmiana Budżetu Obywatelskiego, a każde osiedle będzie mogło zdecydować na co przeznaczyć pieniądze. Ruszyły obecnie konsultacje społeczne w sprawie statutów osiedli. Po konsultacjach społecznych będziemy uwzględniać uwagi mieszkańców, a ja będę proponował na sesji Radzie Miejskiej, aby w lipcu podjąć uchwałę w sprawie powstania osiedli – dodaje burmistrz.

Burmistrz zachęca mieszkańców miasta do udziału w konsultacjach, bo jak podkreśla ich celem jest poznanie opinii i uwag mieszkańców w zakresie projektów uchwał. Konsultacje będą przeprowadzone do 31 maja 2019 r.

Uwagi do aktu konsultowanego można zgłaszać przez cały okres trwania konsultacji na adres e-mail: um@ustrzyki-dolne.pl oraz w punkcie informacyjnym w Urzędzie Miejskim w Ustrzykach Dolnych.

Będą osiedla w mieście<br/>fot. UM Ustrzyki Dolne
fot. UM Ustrzyki Dolne
autor: paba


powiązane artykuły: