Ustrzyki Dolne
wtorek, 13 sierpnia 2019

Burmistrz Ustrzyk Dolnych startuje do Senatu

Burmistrz Ustrzyk Dolnych startuje do Senatu<br/>fot. romowicz.pl
fot. romowicz.pl

Bartosz Romowicz, Burmistrz Ustrzyk Dolnych ogłosił, że wystartuje w najbliższych wyborach parlamentarnych do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Swoją decyzje ogłosił dziś na portalu społecznościowym.

„Drodzy Mieszkańcy Miasta i Gminy Ustrzyki Dolne! Właśnie podjąłem decyzję o starcie w najbliższych wyborach do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.
Będę kandydatem z listy Komitetu Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego, ale jednocześnie kandydatem samorządowym z poparciem większości partii dzisiejszej opozycji parlamentarnej. Fakt ten zjednoczenia wokół mojej kandydatury poparcia największych partii politycznych w Polsce utwierdził mnie w tym, że to jest dobra, a zarazem konieczna decyzja dla naszego regionu i naszych mieszkańców.

W naszym mieście i gminie przez 5 lat sprawowania urzędu Burmistrza Ustrzyk Dolnych wykonaliśmy wiele zadań, które na trwałe zmieniły Ustrzyki Dolne. Przede wszystkim sprawiliśmy, że byliśmy bliżej mieszkańców. W tej kadencji rozpoczęliśmy również wiele innych zadań, które na pewno będą kontynuowane dla dobra nas wszystkich.

Setki spotkań i rozmów z mieszkańcami, które odbyłem w poprzedniej i obecnej kadencji pokazały, że nasz region potrzebuje parlamentarzysty, którego nie ma od wielu lat. Start do Senatu również nie jest przypadkowy. To właśnie tam będę miał możliwość realizacji kolejnych przedsięwzięć, które będą mogły poprawić jakość życia naszych mieszkańców. To również w Senacie tworzy się prawo, a rola Senatu dziś jest w sposób nieusprawiedliwiony marginalizowana.

Mam świadomość trudności zadania jakie przed sobą stawiam. Jestem jednak przekonany, że mając wsparcie mieszkańców miasta i gminy Ustrzyki Dolne oraz całego naszego regionu podołam temu zadaniu. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć mnie w tym przedsięwzięciu zachęcam do współpracy” - napisał Bartosz Romowicz.

Bartosz Romowicz z wykształcenia jest prawnikiem i ekonomistą, absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II na obu kierunkach. Ukończył studia doktoranckie na tej uczelni na kierunku prawo. Obecnie posiada otwarty przewód doktorski, a tematem jego rozprawy doktorskiej jest „Nadzór i kontrola nad gospodarką finansową gmin w Polsce”. Jest również wykładowcą akademickim Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz absolwentem studiów podyplomowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku rachunkowość i finanse, gdzie obronił pracę dyplomową o roli skarbnika w jednostkach samorządu terytorialnego. Posiada certyfikat Ministra Finansów uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.
Burmistrzem Ustrzyk Dolnych został 8 grudnia 2014 r. W wyborach samorządowych 21 października 2018 roku uzyskał reelekcję.
Bartosz Romowicz jest stypendystą Prezesa Rady Ministrów, a także Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Był również dwukrotnym Przewodniczącym Wydziałowego Samorządu Studentów KUL.

W 2006 r. ubiegał się o mandat radnego miasta i gminy Ustrzyki Dolne z Komitetu Wyborczego Młodzi dla Ustrzyk, którego był założycielem. W wyborach parlamentarnych w 2011 r. startował do Sejmu RP w okręgu krośnieńsko-przemyskim z listy PSL.

Od stycznia 2014 r. do grudnia 2014 r. był asystentem Przewodniczącego Klubu Parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego. W latach 2012-2013 był asystentem wicewojewody podkarpackiego. Od września 2012 r. do grudnia 2014 r. pełnił funkcję rzecznika prasowego wojewódzkich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jest członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Bartosz Romowicz jest też założycielem Stowarzyszenia „Razem dla Bieszczad” z siedzibą w Ustrzykach Dolnych.
W 2016 roku został wyróżniony medalem okolicznościowym za działania na rzecz bezpieczeństwa powiatu bieszczadzkiego przez Komendę Powiatową Policji w Ustrzykach Dolnych. W 2017 roku uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego OSP RP woj. podkarpackiego odznaczony został brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa. W 2018 roku odznaczony został Medalem XXV-lecia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów za wspieranie działań Policji.

Prywatnie interesuje się sportem, jest wielkim pasjonatem piłki nożnej, zwłaszcza w polskim wydaniu na każdym poziomie ligowym. Amatorsko jest zawodnikiem drużyny Lotnik Ustjanowa. Lubi polskie kino.

 

autor: oprac.paba
źródło: romowicz.pl


powiązane artykuły: