Ustrzyki Dolne
piątek, 18 sierpnia 2023

Krościenko. Pieniądze schował w sreberko po czekoladzie.

Zdjęcie ilustracyjne<br/>fot. pixabay.com
fot. pixabay.com

Jeden z podróżnych, próbował wwieść do Polski 20 000 euro zawinięte w sreberko z czekolady i w chusteczki higieniczne. Celnicy z Krościenka pieniądze znaleźli w części eksploatacyjnej pojazdu oraz w bagażu podróżnym.

 

 

Jak informuje Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie, jeden z podróżnych przekraczających granicę na przejściu granicznym w Krościenku, próbował wjechać do Polski, nie składając odpowiedniej deklaracji dotyczącej przewozu waluty. Podczas rutynowej kontroli pojazdu, celnicy znaleźli u niego 20 000 euro czyli ok. 89 000 zł.

- Gotówka ukryta była w części eksploatacyjnej pojazdu i w bagażu, a banknoty zawinięte były w sreberko z czekolady oraz w chusteczki higieniczne - informuje Agnieszka Siwy, zastępca rzecznika prasowego Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Celnicy ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 4 900 zł.

Rzeczniczka przypomina, że przepisy regulujące przekraczanie granic Unii Europejskiej obligują podróżnych do pisemnego zgłoszenia sumy przekraczającej 10 000 euro lub jej równowartości w innej walucie. Te sam przepisy obowiązują również przy opuszczaniu granic UE.

 

 

autor: oprac. paba
źródło: IAS RZESZÓW


powiązane artykuły: