Ustrzyki Dolne
środa, 18 stycznia 2023

Lesko ponownie zagra z WOŚP

Lesko ponownie zagra z WOŚP

Podobnie jak w Ustrzykach Dolnych, tak i w sąsiednim Lesku trwają intensywne przygotowania do organizacji 31 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To już tradycja, że początkiem każdego roku wolontariusze leskiego sztabu działającego przy Bieszczadzkim Domu Kultury zbierają środki na sprzęt medyczny ratujący nasze zdrowie i życie w placówkach na terenie całej Polski.

Tym razem celem zbiórki jest walka z sepsą, a ta dotknąć może każdego z nas, niezależnie od wieku.

Choć nabór wolontariuszy się zakończył, możecie nadal dołączyć do sztabu, by wesprzeć organizację wydarzeń w mieście. Każdy też może podarować swoje usługi czy wartościowe przedmioty na licytacje. Te możecie przynosić codziennie do sekretariatu Bieszczadzkiego Domu Kultury przy ulicy Piłsudskiego 1. Bezpośredni kontakt ze sztabem możecie nawiązać poprzez stronę www.facebook.com/wosplesko, mailowo pod adresem wosp2021.lesko@wp.pl, bądź telefonicznie pod numerem 690 649 005.

Zachęcamy do aktywnego udziału w dwudniowym programie, jaki czekać będzie na Was 28 i 29 stycznia. To dwa dni koncertów przeplatanych licytacjami, z których każdy wybierze coś dla siebie!
Ale zanim spotkamy się muzycznie, w sobotę 28 stycznia od godzin porannych na Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej im. Wincentego Pola w Lesku (ul. Mickiewicza 16) odbywał się będzie Turniej OPEN Piłki Nożnej Halowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Lesko. Do rywalizacji przystąpi 8 drużyn z gminy Lesko, Zagórz i Sanok.

Wieczorem nie lada gratka dla pasjonatów hip-hopu. Dla leskiego sztabu specjalnie z Warszawy przyjadą by dać swój koncert wschodzące gwiazdy polskiego rapu – Małach i Rufuz, a towarzyszył im będzie DJ Schoodee. Na scenie BDK zaprezentują się także Łobaz z Soliny oraz Therapia z Jarosławia. Wstęp na wydarzenie to darowizna minimum 30 zł do puszki WOŚP. Wejściówki możecie odebrać już dziś w kasie biletowej BDK. Pamiętajcie, że liczba miejsc jest ograniczona.

Niedziela 29 stycznia upłynie pod znakiem ulicznej kwesty, a od godziny 16:00 w sali widowiskowej BDK organizatorzy przygotowali rockowe rytmy zespołów Nikotyna z Krosna i Seta z Iwonicza. Zaprezentuje się również Zespół Taneczny Bieszczadzkie Żabki - duma naszego miasta.

Między występami zorganizowane zostaną liczne licytacje voucherów i przedmiotów wystawianych przez lokalnych partnerów leskiego sztabu. Jednymi z ciekawszych, o jakie możecie się pokusić to piękny drewniany stolik kawowy, pobyty w bieszczadzkich pensjonatach, profesjonalne sesje zdjęciowe czy zwiedzanie bieszczadzkich lasów z Robertem Gatzka - bohaterem serialu "Drwale i inne opowieści Bieszczadu". Również klub sportowy LKS Sanovia Lesko przekazał jubileuszowe pamiątki, bowiem w tym roku obchodzi on 100-lecie istnienia. Będzie także unikat dla fanów Tour de Pologne i koneserów włoskiego wina musującego. Burmistrz Leska Adam Snarski podarował na licytację trzylitrowy szampan Astorii - taki sam, którym polewali się na podium każdego etapu najlepsi kolarze 79.Tour de Pologne w ubiegłym roku.

Lista atrakcji ciągle się zapełnia, zatem aby niczego nie przeoczyć śledźcie profil społecznościowy sztabu (link podany powyżej) i weźcie udział w oferowanych eventach. To szczytny cel, a tak nie wiele potrzeba, by uratować czyjeś zdrowie i życie.

 

Adam Snarski, burmistrz Leska trzyma wino musujące, pamiątkę z Tour de Pologne.
autor: Sztab Lesko