Ustrzyki Dolne
Rydze rozdaliśmy turystom!

Rydze rozdaliśmy turystom!

W tegorocznym grzybobraniu "Lepszy rydz niż nic!" wzięło udział około 30 osób. Grzybiarze na trasy wyruszyli dwoma busami, a na grzybowe „polowanie” wybrano tereny Leszczowatego i pasmo Żukowa.  Koło południa grzybiarze z pełnymi koszami zjawili się na ustrzyckim Rynku, gdzie zaczęło się wielkie ważenie i mierzenie. W tym roku Najlepszym Zbieraczem Grzybów została Sylwia Janczak, która zebrała 17 kg 100 g grzybów. II miejsce zajął Wiesław Zieliński z wynikiem 11 kg 360 g, a III miejsce przypadło Elżbiecie Turoń za zbiór ważący 10 kg 400 g.

Wśród grzybiarzy nie zabrakło też dzieci, które bardzo chętnie pomagały rodzicom i dziadkom. Tytuł Najmłodszego Zbieracza Grzybów w tym roku trafił do Mikołaja Prasoła z Ustjanowej. Natomiast największego grzyba prawdziwka o wadze 780 g i średnicy kapelusza 24,5 cm znalazł turysta - Łukasz Belter pochodzący z ziemi łańcuckiej.

Organizatorzy jak co roku przygotowali też konkurs kulinarny. Konkurs na najsmaczniejszą potrawę z grzybów wygrał Gościniec Pod Małym Królem, II miejsce zajął Gościniec Dębowa Gazdówka, a III miejsce Muzeum Młynarstwa i Wsi – Karczma w Młynie.

FOT. TEOFIL USZAK / LGD "ZIELONE BIESZCZADY"

 

Zapraszamy naszych czytelników do przesyłania nam swoich zdjęć na adres redakcja@bieszczadzka24.pl ...


powiązane artykuły: