Ustrzyki Dolne
czwartek, 8 sierpnia 2019

Wyższa frekwencja na bieszczadzkich szlakach

Wyższa frekwencja na bieszczadzkich szlakach<br/>fot. Paulina Bajda
fot. Paulina Bajda

Bieszczadzki Park Narodowy poinformował, że górskie szlaki na jego terenie cieszyły się w lipcu rekordową frekwencją. W pierwszym miesiącu wakacji na szlaki wyszło o 15 proc. więcej turystów niż w ubiegłym roku.

Jak podał na swojej stronie internetowej Bieszczadzki Park Narodowy, w lipcu na górskie szlaki znajdujące się na terenie parku wyszło ponad 115,2 tys. osób. Największą popularnością niezmiennie od kilkunastu lat cieszą się: Połonina Wetlińska i Tarnica.

W punktach kasowych na Przełęczy Wyżnej czy przy wejściu na Połoninę Wetlińską odnotowano - 22,2 tys. osób. Drugim punktem w którym w lipcu odnotowano rekordowa liczę wejść jest Wołosate, kierunek na Tarnicę. Tam bilety do parku wykupiło 21,0 tys. osób.

Odnotowano też, coraz więcej odwiedzających w enklawie BdPN w rejonie Tarnawy Niżnej. Jak informują pracownicy parku, ma to związek z pojawieniem się nowych możliwości dla aktywnego wypoczynku (wypożyczalnia rowerów, nowo powstałe odcinki ścieżek pieszych i rowerowych oraz turystyka konna).

 

autor: oprac.paba
źródło: www.bdpn.pl


powiązane artykuły: