Ustrzyki Dolne
czwartek, 1 sierpnia 2019

Sierpień w Ustrzykach Dolnych

Sierpień w Ustrzykach Dolnych

Coroczny koncert KSU, Rowerowe Ustrzyki Dolne, Święto Chleba w Młynie, festyny i wystawy – sierpień w gminie Ustrzyki Dolne zapowiada się niezwykle ciekawie.

Ostatni wakacyjny miesiąc w gminie Ustrzyki Dolne to moc imprez kulturalnych i sportowych.
Już 2 sierpnia zapraszamy na kolejne Wakacyjne Spotkania z Przyrodą do Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych. Prelekcję pt. „17 mgnień Gruzji”, poprowadzi dr Marian Szewczyk - botanik, fotograf, wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku. Kolejne spotkania 9, 16, 23 oraz 30 sierpnia.

3 i 4 sierpnia zapraszamy na imprezę sportową - Rowerowe Ustrzyki Dolne. Jak co roku miłośnicy ekstremalnej jazdy na rowerze będą sprawdzać swoje umiejętności w Dowhill Bike Park Laworta oraz w Parku „Pod Dębami”. W programie m.in. szkolenia rowerowe, koncert i ognisko. Więcej TUTAJ.

Również w weekend 3 i 4 sierpnia w ustrzyckim Młynie odbędzie się doroczne Święto Chleba - od ziarenka do bochenka. To święto, to jedyna okazja aby zobaczyć i samemu spróbować tego jak się dawniej wyrabiało i piekło chleb. Więcej TUTAJ.

9 sierpnia zapraszamy do udziału w uroczystościach patriotycznych na Rynku, gdzie mieszkańcy gminy Ustrzyki Dolne będą obchodzić Święto Wojska Polskiego.

W dniach od 9 do 11 sierpnia w Ustrzykach Dolnych po raz pierwszy zagoszczą foodtracki. Street Food Polska Festival po raz pierwszy odwiedzi Stolicę Bieszczad, a organizatorzy zapewniają, że każdy znajdzie coś dla siebie. Więcej TUTAJ.

13 sierpnia kolejne sportowe święto, tym razem ustrzycki basen Delfin zaprasza na zawody pływackie. A już 14 sierpnia również przy basenie odbędzie się turniej siatkówki plażowej dla dzieci.

15 sierpnia zapraszamy na Święto Ziół i Kwiatów do Brzegów Dolnych.

17 sierpnia znów usłyszymy koncert ustrzyckiego zespołu KSU. Tym razem koncert odbędzie się w Parku Pod Dębami. Przypominamy, że impreza jest bezpłatna.

20 sierpnia w Parku Pod Dębami odbędą się zawody przełajowe dla dzieci i młodzieży. Ta sportowa impreza od lat cieszy się ogromna popularnością, a udział w niej biorą nawet maluszki - oczywiście w asyście rodziców.

24 sierpnia zapraszamy na zakończenie wakacji do Ustjanowej Górne, a 25 sierpnia na doroczny Festyn Parafialny w parafii pw. św. Józefa Robotnika w Ustrzykach Dolnych.

Od 1 do 31 sierpnia Hotel Arłamów zaprasza na Mini Golf Word Park, a dodatkowo podobnie jak w lipcu, zaprasza na potańcówki z muzyką regionalną. W tym miesiącu odbędą się 3, 11, 18 i 25 sierpnia w Karczmie na Stoku.

Od 1 do 31 sierpnia w Filii ustrzyckiej biblioteki w Brzegach Dolnych będzie można zobaczyć wystawę Andrzej Szczerbickiego „Bieszczadzkie krzyże”.

Dodatkowo ustrzycka biblioteka zaprasza wszystkie dzieci na Wakacje w Bibliotece. Zajęcia odbywają się 6, 8, 13, 20, 22, 27 i 29 sierpnia.

 

autor: paba